BIp STG Aktualne Przetargi

BIP Malbork Aktualne Przetargi

Darmowe Porady Prawne

Darmowe Porady Prawne
prawnicy

Drastyczny spadek cen nieruchomości na terenach zakażonych KORONAWIRUS 2019-NCOV WYSOCE ZJADLIWA GRYPA PTAKÓW AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ (ASF) informacje RCB (nr 7)

Drastyczny spadek cen mieszkań w strefach zakażonych KORONAWIRUS 2019-NCOV

WYSOCE ZJADLIWA GRYPA PTAKÓW i  AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ (ASF) wpłyneła na spadek domów i mieszkań na terenach zagrożonych wirusem.   01/02/2020

SYTUACJA HYDROLOGICZNO-METEOROLOGICZNA 


 KORONAWIRUS 2019-NCOV WYSOCE ZJADLIWA GRYPA PTAKÓW
 AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ (ASF) informacje RCB (nr 7) 

W minionym tygodniu, na terenie całego kraju wiał silny wiatr. Na wybrzeżu wschodnim i morskich wodach wewnętrznych RP (woj. pomorskie) obserwowane były wzrosty stanu wody, a w strefie brzegowej Bałtyku sztorm.   czytaj więcej: www.Rolni.blogspot.com




W poniedziałek (10.02), w Bukowinie Tatrzańskiej (woj. małopolskie) silny podmuch wiatru zerwał dach  na budynku wypożyczalni sprzętu narciarskiego. W wyniku zdarzenia 3 osoby zmarły, a jedna została ranna. PSP odnotowała 4 240 interwencji – najwięcej w woj.: podkarpackim (907), dolnośląskim (699) i małopolskim (550). Uszkodzone zostały 544 budynki mieszkalne i 88 gospodarczych. Ranne zostały trzy osoby: w Łodzi, Teodorach (woj. łódzkie) oraz Warszawie. Koleje Śląskie zawiesiły kursowanie pociągów na odcinku Ustroń-Wisła-Głębce, gdzie wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. W portach lotniczych: Warszawa-Chopina, Rzeszów-Jasionka i Poznań-Ławica odwołano przyloty 12 i odloty  9 samolotów rejsowych. Z portu w Świnoujściu wstrzymano wyjście 2 promów. PKP zanotowały 149 wydarzeń, które spowodowały opóźnienie 325 pociągów pasażerskich oraz 23 pociągów towarowych.

We wtorek (11.02), w godzinach porannych dostaw prądu pozbawionych było 6 645 odbiorców – najwięcej w woj. łódzkim (3 017) i dolnośląskim (1 908). PSP odnotowała 1 246 interwencji - najwięcej  w województwach: śląskim (240), małopolskim (210), dolnośląskim (187), podkarpackim (119)  i wielkopolskim (116). W kulminacyjnym momencie prądu pozbawionych było około 10 tys. odbiorców. Uszkodzonych zostało 161 budynków mieszkalnych i 85 gospodarczych. W woj. zachodniopomorskim kapitanowie promów COPERNICUS i GALILEUSZ podjęli decyzję o wstrzymaniu odejścia 4 promów. Pozostałe statki kursowały bez zakłóceń. W PKP odnotowano 44 wydarzenia, które spowodowały opóźnienie 79 pociągów pasażerskich i 14 pociągów towarowych. W miejscowości Kaczki Plastowe, autobus szkolny, prawdopodobnie w wyniku silnego podmuchu wiatru zjechał z drogi i uderzył  w drzewo. Podróżowały nim 23 osoby, z których 3 zostały ranne.
W związku z silnym wiatrem, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa  uruchomiło ALERT SMS.

Ostrzeżenia wysłano do użytkowników sieci komórkowych na terenie województw: podkarpackiego (wszystkie powiaty), małopolskiego (6 powiatów) i świętokrzyskiego (5 powiatów).
W środę (12.02) PSP odnotowała 510 interwencji – najwięcej w województwach: małopolskim (71), śląskim (60) i podkarpackim (58). W kulminacyjnym momencie na terenie kraju dostaw energii elektrycznej pozbawionych było 3677 odbiorców – najwięcej w woj.: śląskim (2156), łódzkim (479) i podkarpackim (460). Wszystkie awarie zostały usunięte.

W niedzielę (16.02) PSP odnotowała 224 interwencje. W kulminacyjnym momencie w poszczególnych województwach dostaw energii elektrycznej pozbawionych było ok. 7 000 odbiorców – najwięcej w woj.: podkarpackim (5500), łódzkim (752) i zachodniopomorskie (697). Działania podejmowane w minionym tygodniu przez straż, koncentrowały się na usuwaniu wiatrołomów ze szlaków komunikacyjnych oraz skutków podtopień budynków i dróg. W analizowanym okresie, 2 osoby zmarły w wyniku wychłodzenia, a 1 z powodu zatrucia tlenkiem węgla. Od 1 listopada Komenda Główna Policji odnotowała 27 zgonów spowodowanych wychłodzeniem,  a Państwowa Straż Pożarna od 1 października zarejestrowała 26 zgonów spowodowanych zatruciem tlenkiem węgla.

Komentarz:  W najbliższym czasie, należy spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna może osiągnąć -6°C na Podhalu. Na początku tygodnia prognozuje się wystąpienie wiatru, osiągającego w porywach prędkość 130 km/h w Sudetach i 100 km/h w Tatrach, natomiast pod koniec tygodnia do 90 km/h na obszarach podgórskich i nad morzem.



Od 1 do 7 lutego 2020 roku, w Polsce zarejestrowano ogółem 193 482 zachorowania i podejrzenia zachorowań na grypę. Średnia dzienna zapadalność wynosiła 72 na 100 tys. ludności. 2 osoby zmarły  w wyniku grypy i jej powikłań.

Źródło: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH


WYSOCE ZJADLIWA GRYPA PTAKÓW

7 lutego, Republika Kazachstanu ograniczyła wwóz oraz tranzyt przez terytorium kraju następujących produktów pochodzących z województw dolnośląskiego i śląskiego:   żywego drobiu, mięsa drobiowego, wszystkich niepoddanych obróbce termicznej produktów z mięsa drobiowego, pasz i dodatków paszowych dla drobiu;  jaj wylęgowych, puchu i piór;  niepoddanych obróbce taksydermicznej trofeów myśliwskich;  używanego sprzętu przeznaczonego do hodowli, uboju i rozbioru drobiu.  Tego samego dnia, służba weterynaryjna Federacji Rosyjskiej wprowadziła ograniczenia wwozu  z woj. warmińsko-mazurskiego następujących towarów:  mięsa drobiowego, gotowych produktów drobiowych, wszelkiego rodzaju produkcji drobiowej zawierającej w swoim składzie produkty przetwórstwa drobiu (z wyjątkiem produktów poddanych obróbce, gwarantującej zniszczenie wirusa grypy ptaków, stosownie do przepisów Kodeksu Zdrowia Zwierząt Lądowych OIE);  pasz i dodatków paszowych, przeznaczonych dla drobiu (z wyjątkiem pasz i dodatków paszowych pochodzenia roślinnego oraz syntezy chemicznej i mikrobiologicznej); będącego w użyciu sprzętu, przeznaczonego do hodowli, uboju oraz rozbioru drobiu. Służba weterynaryjna Królestwa Arabii Saudyjskiej wprowadziła zakaz importu mięsa drobiowego,  jaj i produktów z nich pozyskanych z województwa lubelskiego (z wyjątkiem produktów jajecznych i mięsnych poddanych obróbce termicznej lub innym obróbkom gwarantującym zniszczenie wirusa grypy ptaków, przy zachowaniu warunków higieny i saudyjskich standardów technicznych).
W poniedziałek (10.02) Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego (Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – PIB w Puławach) na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wskazano osiemnaste w bieżącym roku ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8 u drobiu. Gospodarstwo, w którym utrzymywano 17 060 indyków zlokalizowane jest w gminie Grunwald (woj. warmińsko-mazurskie). Wdrożono procedury związane z likwidacją choroby.
12 lutego władze Hongkongu wprowadziły tymczasowy zakaz importu z powiatu ostródzkiego (woj. warmińsko-mazurskie) mięsa drobiowego (tusz, elementów, podrobów) oraz produktów drobiowych (w tym jaj) przeznaczonych do spożycia przez ludzi.


AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ (ASF)

Siły Zbrojne RP prowadziły działania związane z przeszukiwaniem lasów w celu ujawnienia padłych dzików (ASF) na terenie:
woj. lubuskiego:   powiatu krośnieńskiego – padłych dzików nie znaleziono,   powiatu nowosolskiego – znaleziono 10 padłych dzików,  powiatu nowodworskiego – znaleziono 3 padłe dziki,  powiatu żagańskiego – padłych dzików nie znaleziono,  powiatu żarskiego – padłych dzików nie znaleziono;  woj. opolskie:   powiatu opolskiego – znaleziono 1 padłego dzika;  woj. mazowieckie:  powiatu przysuskiego – padłych dzików nie znaleziono; woj. wielkopolskie:  powiatu wolsztyńskiego – znaleziono 15 padłych dzików. W środę (12.02) wojewoda podkarpacki wystąpił z wnioskiem do ministra spraw wewnętrznych i administracji o wydzielenie funkcjonariuszy straży granicznej do doraźnych zgrupowań zadaniowych,  w związku z realizacją odstrzału sanitarnego w ramach zwalczania ASF na terenie województwa podkarpackiego.
W czwartek (13.02) wojewoda lubuski wystąpił w wnioskiem do ministra obrony narodowej  o wydzielenie sił i środków SZ RP do wsparcia administracji publicznej w ramach zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie województwa lubuskiego. Następnego dnia minister obrony narodowej wydał decyzję w sprawie skierowania wydzielonych sił i środków SZ RP.

KORONAWIRUS 2019-NCOV
16 lutego, (według stanu na godzinę 8.00), na świecie potwierdzono 69 267 przypadków zarażenia koronawirusem (68 566 przypadków w Chinach), z czego 1 669 osób zmarło (1666 w Chinach,  1 na Filipinach, 1 w Japonii i 1 we Francji). W Unii Europejskiej wystąpiło 45 przypadków zarażenia - najwięcej w Niemczech (16) i Francji (12).  Komisja Zdrowia Prowincji Hubei dokonała zmiany definicji przypadku zrażenia. Zgodnie z nią, wszystkie zdiagnozowane przypadki kliniczne (na podstawie obrazu tomografii komputerowej) wraz z przypadkami potwierdzonymi laboratoryjnie klasyfikowane są teraz jako przypadki potwierdzone. Zmiana ta może wyjaśniać obserwowany nagły wzrost liczby potwierdzonych przypadków w prowincji Hubei. Według banku centralnego w Chinach, wprowadzono kwarantannę dla używanych banknotów,  które dezynfekowane są rentgenem lub wysoką temperaturą oraz składowaniem od 7 do 14 dni w sejfie.


Znajdź pracę